Europejski Dzień e-aktywności Obywatelskiej

Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień e-aktywności Obywatelskiej. Chyba nie ma lepszego dnia żeby opowiedzieć o naszym nowym projekcie.

E-lokalni w Gminie Suchy Las

Czy wiecie ile osób zdecydowało o podziale ponad 130 tys zł na zadania lokalne na osiedlu Suchy Las? 27 na 3370 mieszkańców. Podobnie jest w pozostałych jednostkach pomocniczych. Dlaczego o ważnych sprawach dla osiedli i sołectw decyduje około 1% mieszkańców? Może dlatego, że decydować można tylko na zebraniach… W dzisiejszych czasach pełnych pośpiechu, obowiązków, ciągłego biegu ciężko nam znaleźć czas żeby pójść na zebranie. A przecież można inaczej – XXI wiek, to czas technologii, rozwoju, nowych rozwiązań- wystarczy je wdrożyć.

My pokażemy jak – udostępnimy platformę do głosowań- na niej będziecie mogli zgłaszać Wasze pomysły. Na niej będziecie też mogli w dogodnym dla siebie czasie zapoznać się ze wszystkimi pomysłami i w końcu na platformie będziecie mogli zagłosować i zdecydować, który pomysł Wam się najbardziej podoba. A my – Lokalni – te najlepsze wspólnie zrealizujemy z pomysłodawcami. Nowa jakość decydowania, nowa jakość partycypacji- bo to my – Mieszkańcy- mamy prawo głosu. A może jak włodarze zobaczą, że można, że nowe rozwiązania, to przyszłość, to większy udział Mieszkańców w życiu gminy sami zdecydują wprowadzić na stałe taki system – bo decydować jest fajnie

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny (wysokość budżetu 14 928,59 euro)